WhatsApp

Diş İmplantları

Diş İmplantları

Diş İmplantları

 

Diş implantları, ağzınızın sağlığını ve dengesini iyileştirmenin günümüzde artık en popüler yoludur. Eksik dişlere sahip olmak korkunç bir duygu olabilir, sadece sağlık endişeleri nedeniyle değil, aynı zamanda bir dişi kaybetmenin getirdiği endişe nedeniyle de. Neyse ki, diş implantları gülümsemenize, konuşmanıza ve tekrar güvenle çiğnemenize yardımcı olabilir.

Diş implantı, eksis bir dişin kökünün yerine çene kemiğine yerleştirilen ve birkaç ay boyunca kemikle kaynaşmasına izin verilen cerrahi bir işlemdir. Buna karşılık, bu "yapay diş kökü", bir yedek dişi veya köprüyü tutmaya yarar. Çene kemiğine kaynaşmış bir diş implantı yaptırmak, doğal bir dişi taklit etmeye en yakın şeydir çünkü çevresindeki dişleri etkilemeden kendi başına durur ve mükemmel bir stabiliteye sahiptir. Çoğu diş implantı, vücudumuzda yabancı bir nesne olarak tanınmadan kemikle bütünleşmelerine izin veren titanyumdan yapılmıştır. Zamanla, teknoloji ve bilim, dental implant yerleştirmenin sonuçlarını büyük ölçüde iyileştirmek için ilerleme kaydetmiştir.
Diş implantı ile çene kemiği arasındaki kaynaşma sürecine "osseointegrasyon" denir, ve bu kaynaşma genelde 2-3 ay sürer ardından implant üstü protezi için ölçü alınır ve laboratuvar tarafından hazırlanan protez dişiniz takılır.
çene cerrahi uzmanımız tarafından yapılan değerlendirmesine göre diş çekimi ile implant yerleştirme işlemi ayni seansta yapılabilmektedir ve hatta bazı durumlarda 24 saat içinde implant üstü protezlerde takılabilmektedir.

İmplant yerleştirmek, genellikle bir diş çekiminden daha kolaydır ve genellikle basit bir lokal anestezi kullanılarak yapılır. O sırada herhangi bir ağrı hissedilmez, ancak tıpkı bir çekimden sonra olduğu gibi, ameliyattan sonra biraz rahatsızlık hissedilebilir.

İmplant üstü protez dişler genellikle implantlar takıldıktan 3 ila 4 ay sonra takılır.  
bazı durumlarda protez dişler artık implantlarla aynı anda takılabilir, özellikle hastanın estetiğini etkileyecek durumlarda hastayı uzun zaman dişsiz bırakmamak adına implant üstü protezler 24 saat içinde takılmaktadır. Bunların sizin için uygun olup olmadığını öğrenmek için uzman hekimlerimiz tarafından muayene olduktan sonra detaylı bir şekilde size sunuluyor.

Sonuç olarak, implant destekli protezlerin birçok fonksiyonel, estetik ve tıbbi faydası vardır. Bu protezler doğal bir gülümseme hissi yaratır ve hastalar tekrar kendi dişleriyle çiğneyip konuşabileceklerini hissederler.
Bir implant yalnızca eksik dişin yerini alır ve sağlıklı bitişik dişlerin küçültülmemesi büyük bir avantajdır. İmplantlar, çevre kemik doku için güç sağlayabilir; bu kemiği ve destek dokuyu koruyabilir. Kemik kaybı gecikebilir ve bu nedenle implantlar diş çekildikten sonra mümkün olan en kısa sürede yapılmalıdır.

Online Randevu Al

Online randevu alarak işlemlerinizin daha hızlı olmasını sağlayabilirsiniz. Önceden rrandevu alarak sıra beklemezsiniz.

Yukarı Çık